úterý 29. dubna 2014

Mezičlánek ????

Zdravím přátelé po dlouhé době.

Nějak se zdá, že ten čas ubíhá rychleji a že ho je málo. Myslím, že to není pravdou. Času má sám každý kolik potřebuje a jen na každém, jak s ním dobře hospodaří. Jednou za čas je vhodné si udělat malou rekapitulaci a pokusit se udělat inventuru svého času. Pokusit se vytvořit myšlenkovou mapu pomocí bublin.

Týden má 7 dnů a to je přesně 168 hodin. Pokuste se rozdělit tento čas do pěti základních skupin:
skupina č. 1 = rodina děti
skupina č. 2 = spánek
skupina č. 3 = zaměstnání
skupina č. 4 = koníčky
skupina č. 5 = žrouti času - sem patří např. internet, sledování televize, dlouhé hovory co nikam nevedou, někdo si chce s vámi povídat a nemáte na něho náladu. Prostě co vás napadne.


Až toto uděláte tak si představte, že máte 7 dnů času kdy máte neomezeně mnoho peněz. Napište si 10 věcí do kterých investujete peníze. Např. koupit auto, dovolená, pozvat přátele. Ale máte na to jen 7 dnů. Volte dobře své priority a věnovaný čas. Tak nejlépe odhalí člověk své žrouty času a pak je možnost je investovat do něčeho smysluplného.

- čas nelze koupit
- čas nelze uspořit
- čas nelze zastavit
Čas lze jen dobře využít nebo promarnit.

No a já jdu provést inventuru a odhalit žrouty času, abych ho investoval do svého koníčku a měl tak zase fotografie, které obohatí další článek. A o čem bude? Inu, i já sám ještě nevím. Ono se něco najde a věřím, že už teď je na cestě člověk, který mě nakopne k nějakému zamyšlení.

přidávám odkaz na tip jak pracovat s časem


Tak zase někdy František

Žádné komentáře:

Okomentovat