středa 28. srpna 2013

Bůh (vesmír) - je mezi námi?

   Než rozečtete se, na chvíli se zastavte. Článek je psán o nalezení boha, ale vy ostatní co nevěříte v Boha, nahraďte si slovo Bůh například vesmírem nebo čímkoliv jiným pro vás přijatelným.
   Jak já vidím nebo spíš cítím Boha na tomto světě? Je rozdíl i v tom, zda ho vnímám nebo prostě jen vím, že je? Jak již jsem psal o vnímání - je důležité ho povzbuzovat a trénovat. Vnímání je jeden s dalších kroků, který nás posouvá k Bohu a pomáhá nám uvědomit si jej ve všem kolem nás. To jak se v tuto chvíli cítíme, co vnímáme je přítomností. Když teď zrovna čtete tuto větu a zamyslíte se nad tím, kdy ji čtete, musíte dojít k závěru že je to přítomnost. Tak jako já nyní zrovna píši taky v přítomnosti a vím že současně ty čteš tyto řádky. To že dokážeme vše vnímat a uvědomovat si nám dává možnost se na chvíli stát malým Bohem. Neboť to, co vnímáme je stvořeno a my to co máme kolem sebe máme možnost taky přetvořit a samozřejmě taky stvořit. Já jsem právě stvořil řádky k zamyšlení a ty je můžeš dál rozvíjet přemýšlením o nich a tím je dál tvořit. Až se posuneme ze stavu vnímání do stavu vědění pak teprve budeme schopni na vše nahlížet bez otázek, nebude třeba nic komentovat a hlavně soudit. Prostě budeme vědět, že vše je správné.


   Ale vrátím se k Bohu na světě. Kde ho hledat? Co je to náhoda? Není náhodou, ona náhoda sama Bohem, který chodí po světě vždycky inkognito. Vždy když se dostaneme do bodu kdy vyřkneme - "to je ale náhoda" - je to v situacích nad kterými většinou mávneme rukou a ani si je neuvědomíme. Kolika vám se přihodila nějaká náhoda? A nespojujete ji podvědomě vesměs s pozitivními událostmi? Někoho potkáme, něco se nám přihodí a zrovna tehdy, když to potřebujeme. Já věřím, že nic se neděje náhodou a není to jenom tak. Prostě vím, že všechno je tak jak má být.  To že se stane nějaká náhoda, je odpovědí na naše předchozí myšlenky nebo to jsou okamžité odpovědi na naše prosby. 
   Když se dostanu do bodu, kdy potřebuji v něčem poradit nebo se něco dozvědět, zpozorním a čekám, kde se něco objeví, co mě posune dál nebo mě dá odpověď. Mám to tak hlavně s knihami. Když nějakou dočtu, tak se mě "náhodou dostane" do rukou další, která ve mně otevře přesně to co potřebuji.

   Na ukázku povyprávím jeden zážitek, který se mě stal. Na pochopení, že ne jen nám se stávají náhody, ale my sami jsme posláni někam na pomoc v podobě náhody. Když můžeš pomoct druhému, vždycky to udělej a nic od toho neočekávej, protože Zázrak, je to co konáme pro druhé s láskou, aniž by jsme sami něco očekávali. Šel jsem městem a něco mě pořád táhlo ke koupení zrnkové kávy. Ta chuť na kafe byla tak neodolatelná, že jsem se na skok zastavil v obchůdku s kávou. Jelikož se poznám s paní prodavačkou a vždy spolu prohodíme pár slov, nebylo tomu v ten den jinak. Naše téma se přehouplo od otázek jak se nám daří, k tíživé finanční situaci, do níž se dostal jeden blízký člověk paní prodavačky. A v takové situaci je každá rada přínosná. Nabitý zkušenostmi z posledního školení o těchto finančních nešvarech, mohl jsem hned reagovat a poradit paní. Hned jsem věděl, že to že jsem tam šel na kávu v ten den nebyla náhoda a určitě ani nebylo náhodou, že na školení se změnilo téma taky - původně mělo být téma úplně jiné. Paní se o problému dozvěděla den před tím a čas na vyřešení poskytoval zrovna ten den, kdy jsem se tam stavil. To nebylo vše. Když už jsem byl na odchodu, tak mě paní poděkovala a polohlasně řekla: " Dnes ráno jsem požádala Boha o pomoc s vyřešením tíživé finanční situace a on mě poslal Vás a vy jste mě vše vysvětlil jak se vše má a ani nevíte jak jste mě pomohl".
   A takovýchto náhod a příběhů mám mnohem víc a vím, že vám se taky stávají často. 

   Když už se vám přihodí nějaká náhoda ať už pozitivní nebo negativní - věnujte jí pozornost. Je tu pro vás a má nějaký smysl. Nepřehlížejme tyto všední drobnosti a ono těch náhod bude víc a víc. A POZOR na své myšlenky, buďte nad nimi bdělí neboť mají moc tvořit a pak nastává ono "podle vaší vůle se Vám staň". Všechno co tvoříme, i to jak se chováme k druhým, se nám vrací nazpět i s úroky. Co jde ruku v ruce s láskou je prosvíceno světlem a naopak.

A já se s vámi loučím a zase někdy 
                                                  František

Jo a abych nezapomněl,  "Bůh (náhoda) chodí po světě vždy inkognito" a zároveň vřele doporučuji i stejnojmenou knihu, ze které jsem z části čerpal myšlenky v ní obsažené.

Žádné komentáře:

Okomentovat